Novinky


Marek Burcl

Tento víkend ste mali možnosť navštíviť v pálffyovskom kaštieli výstavu Mareka Burcla a vypočuť si jeho autorský výklad. Marek predstavil svoje najnovšie diela a výsledky svojho súčasného výskumu. Na základe vysokého záujmu o komentovanú prehliadku sa výstava predlžuje a v prípade vášho záujmu si budete môcť prísť autora vypočuť aj budúci víkend (23. a 24. 10.), v sobotu aj v nedeľu o 15.00 h.
Tešíme sa, že súčasné umenie si nachádza svojich priaznivcov aj v našom meste.

Fotografie z výstavy:
https://www.facebook.com/media/set?vanity=mckmalacky.sk&set=a.4765241313510744

Zmena otváracích hodín v októbri

V mesiaci október meníme otváracie hodiny kaštieľa.

pondelok - piatok: prehliadky pre objednané skupiny. Prehliadky si je nutné rezervovať - v slovenskom jazyku 1 deň vopred, v cudzom jazyku (AJ, NJ) 3 dni vopred. Prehliadky je možné rezervovať v čase od 9.00 h do 17.00 h.

sobota - nedeľa: 14.00 - 17.00 h

Nočná prehliadka kaštieľa

Pri príležitosti Dní európskeho kultúrneho dedičstva sme pre návštevníkov pripravili Nočnú prehliadku interiérov kaštieľa za svetla bateriek. Návštevníci si v sprievode sprievodcov prezrú bežne nenavštevované priestory kaštieľa a dozvedia sa veľa zaujímavých informácií, nie len o histórii objektu.
Prehliadka sa bude konať dňa 18. septembra o 19.00 h. Vstupné 3,00 €/osoba. 
Organizačné pokyny:
- na prehliadku sa nie je potrebné zahlásiť dopredu (stačí prísť na čas)
- počas prehliadky sa je potrebné riadiť platnými opatreniami ÚVZ SR
- prineste si vlastnú baterku a pohodlnú športovú obuv (nie topánky na opätkoch, šľapky, sandále)

Letná sezóna v kaštieli

V sobotu 19. júna 2021 otvárame návštevnícku sezónu v kaštieli.
Pre návštevníkov sú pripravené organizované prehliadky so sprievodcami, počas ktorých sa budú môcť zoznámiť s históriou Malaciek a okolia. Počas tohtoročnej sezóny sú v priestoroch kaštieľa nainštalované dve výstavy: Zdravotníctvo a Lesné a vodné hospodárstvo na Plaveckom panstve. Výstavy tvoria samostatný návštevnícky okruh.
Tento rok sme sa po prvý raz zapojili do medzinárodného podujatia Víkend otvorených parkov a záhrad. 25. jún je rezervovaný pre školy a 26. a 27. jún pre verejnosť. V sobotu 26. júna o 18.00 h vystúpi na nádvorí kaštieľa Bratislavský chlapčenský zbor.
Od 21. začína na nádvorí program Kultúrneho leta. Dva mesiace nabité zaujímavým programom pre všetky vekové skupiny - letné utorky budú kreatívne, plné prednášok a zaujímavých hostí. Stredy budú patriť knihám a spisovateľom, vo večerných hodinách filmom rôznych žánrov. Štvrtky budú hudobné a nedele tradične rozprávkové.

Tešíme sa na Vás !

Víkend otvorených parkov a záhrad v zámockom parku v Malackách

Pozývame Vás na Víkend otvorených parkov a záhrad, ktorý sa bude v tomto roku konať aj v našom zámockom parku. Podujatie sa uskutoční v termíne 25. – 27. júna 2021.
Dňa 25. júna ponúkame možnosť navštíviť park školám v čase 10.00 – 12.00 h. Pre žiakov bude pripravený vzdelávací program s múzejnou pedagogičkou. Verejnosť nás môže navštíviť v dňoch 26. a 27. júna v čase 15.00 – 17.00 h. V rámci programu podujatia bude pripravená lektorovaná prehliadka parku vrátane informácií o histórii parku, jeho špecifikách a unikátnych drevinách, ktoré sa v ňom nachádzajú. V sobotu 26. júna o 18.00 h vystúpi na nádvorí kaštieľa Bratislavský chlapčenský zbor. Vstup na podujatie a koncert je bezplatný. Na program dňa 25. júna sa je potrebné nahlásiť na muzeum@mckmalacky.sk. Lektorované prehliadky parku budú začínať vždy o 15.00 h pred "Čiernou bránou" (od Zámockej ulice).

Podujatie „Víkend otvorených parkov a záhrad“ má medzinárodný charakter a je súčasťou celoeurópskej iniciatívy sprístupňovania parkov a záhrad verejnosti pod názvom „Rendez-vous aux Jardins“. V roku 2021 bola zvolená spoločná téma „Odovzdávanie vedomostí“, ktorá zdôrazňuje význam prenosu vedomostí a skúseností z generácie na generáciu, prenos know-how v geografickom zmysle i transfer poznatkov a skúseností vo formálnom i neformálnom vzdelávaní. Dôležitým kritériom výberu na účasť je zodpovedný prístup a starostlivosť vlastníka o jeho park či záhradu. Cieľom podujatia je atraktívnym spôsobom prezentovať hodnoty nášho zeleného dedičstva a zapájať ľudí do ich aktívnej ochrany. Hlavným organizátorom podujatia na Slovensku je Národný Trust, n. o., Bratislava.

Prosíme všetkých účastníkov podujatia, aby sa riadili aktuálnymi platnými nariadeniami Úradu verejného zdravotníctva SR.