Novinky


Kaštieľ v októbri

V mesiaci október ponechávame kaštieľ otvorený cez víkendové dni podľa aktuálnych otváracích hodín a cez pracovné dni na objednávky. Predlžujeme aj aktuálne nainštalované výstavy - Komunikačná technika, Zdravotníctvo.
Či prší alebo svieti slnko vplyv na našu prevádzku to nemá. Jediné, čo je trochu obmedzujúce sú
nariadenia Úradu verejného zdravotníctva, ktoré dôsledne dodržiavame aj u nás, preto vás
prosíme, riaďte sa nimi pri návšteve nášho kaštieľa aj vy:
Rúška - riadne nasadené
Odstup - sprevádzame len malé skupiny, podľa nariadenej plochy na osobu
Dezinfekcia - zabezpečené dezinfekčné prostriedky pri vstupe

Malacké kultúrne leto 2020

Malacké kultúrne leto bude v tomto roku pestré aj napriek rôznym karanténnym opatreniam. Pre obyvateľov mesta i pre návštevníkov pripravilo Mestské centrum kultúry bohatý program, v ktorom si – veríme – každý nájde „to svoje“.

Ako každý rok, aj tentoraz je program tematicky rozdelený. Letné utorky budú venované stretnutiam so zaujímavými ľuďmi, prednáškam o histórii a historickým potulkám (tentokrát zámockým parkom). Streda je vyhradená pre premietanie pod hviezdami a milovníkom filmu ponúkneme pestrú paletu filmových zážitkov. Letné štvrtky budú venované hudbe. Môžete sa tešiť na vystúpenie na vystúpenia kapiel rôznych hudobných žánrov, ktoré budú zárukou príjemne stráveného štvrtkového večera.

Nedele tradične patria rodinám s deťmi. Rozprávkové popoludnia budú vždy príjemnou bodkou za uplynulým týždňom.  Deti, ale aj dospelí sa môžu tešiť na letné tvorivé dielne. Samozrejme, kino Záhoran bude počas letných dní premietať a čakajú nás naozaj zaujímavé filmové lahôdky.

Väčšina podujatí Malackého kultúrneho leta 2020 sa bude konať na nádvorí kaštieľa. 
Viac informácií: www.mckmalacky.sk.


letne_utorky_v_kastieli-01jpgpremietanie_pod_hviezdami-01jpghudobne_stvrtky_v_kastieli-01jpgnedelne_rozpravkove_popoludnie_v_kastieli-01jpg

Nové výstavy v kaštieli

V kaštieli máme počas tohtoročnej sezóny nainštalované dve výstavy - jedna sa týka komunikačnej techniky a druhá zdravotníctva. Vytvorili sme z nich samostatný okruh, ako alternatívu k historickému výkladu a stálej expozícii.

Výstava komunikačnej techniky je zostavená z rôznych predmetov komunikačnej a zaznamenávacej techniky. Môžete sa tu stretnúť s fotoaparátmi z počiatku 20. storočia i nedávnych čias, písacími strojmi (napr. zn. Mercedes), kamerami, telefónmi, vysielačkami, ktoré používali policajné zložky v minulosti či premietačkou, ktorú si na zákazku dával vyrábať J. Baťa pre svoje predajne a závody.

Zdravotnícka výstava pozostáva najmä z fotografií, ktoré zachytávajú históriu malackého zdravotníctva od začiatku 20. storočia. Výstava je doplnená o predmety, ktoré sa bežne využívali v zdravotníckych zariadeniach alebo pri výučbe zdravotníckeho personálu. Zaujímavosťou sú napríklad operačný mikroskop alebo vyšetrovacie kreslá známeho ORL lekára MUDr. J. Tedlu.

Vystavené exponáty pochádzajú z depozitu a archívu Múzea Michala Tillnera a od súkromných osôb, ktoré nám ich ochotne zapožičali, za čo im srdečne ďakujeme.

Otvorenie sezóny 2020

V piatok, 12. júna 2020 začíname so sprevádzaním v našom kaštieli.

V rámci vstupného, ktoré si zakúpite pri vstupe, si môžete:
- pozrieť dve nové výstavy (zdravotníctvo, komunikačná technika) - 14.00 - 17.00 h
- absolvovať prehliadku o histórii kaštieľa - 14.00 - 17.00 h
- o 17.00 h Divadlo Žihadlo: Zlatá priadka (marionetová rozprávka pre deti)

Opatrenia pri vstupe do priestorov kaštieľa:
- do celého areálu je vstup povolený s ochranou tváre (aj na nádvorie)
- pri vstupe je nutné použiť dezinfekciu rúk
- dodržiavať odporúčaný odstup od návštevníkov, ktorí nie sú súčasťou vašej domácnosti
- na prehliadku interiéru môže ísť skupina max. 5 osôb
- počas predstavenia je zakázané jesť a piť
- dodržiavať ostatné pravidlá návštevného poriadku kaštieľa, na ktoré Vás upozorní personál

Malacké kultúrne leto 2019

Malacké kultúrne leto bude aj v tomto roku veľmi pestré. Pre obyvateľov mesta i pre návštevníkov pripravilo Mestské centrum kultúry bohatý program, v ktorom si – veríme – každý nájde „to svoje“.

Ako každý rok, aj tentoraz je program tematicky rozdelený. Úvod leta bude na nádvorí kaštieľa patriť hudobnému festivalu Malarock. Letné utorky budú venované stretnutiam so zaujímavými ľuďmi, prednáškam o histórii a historickým potulkám mestom. Hosťom Denisy Fulmekovej počas utorkového literárneho večera budú Katarína Brychtová a Juraj Šebesta. Streda je vyhradená pre premietanie pod hviezdami a milovníkom filmu ponúkneme pestrú paletu filmových zážitkov. Letné štvrtky budú venované hudbe. Môžete sa tešiť na vystúpenie Latino Scool spolu so skupinou bubeníkov Tambores, pričom ich program sa začína sprievodom z Kláštorného námestia smerom do kaštieľa. Koncert Libuše Kerakovej aMiroslava Khuna bude venovaný známym filmovým melódiám. Koncerty skupín Chiki Liki Tu-a, Živé kvety, Malackí fešáci, Oldympic a Agi Hlavenková Band budú zárukou príjemne stráveného štvrtkového večera.

Nedele tradične patria rodinám s deťmi. Rozprávkové popoludnia budú vždy príjemnou bodkou za uplynulým týždňom. Za zmienku iste stojí aj Hviezdny večer, ktorý je spojený s prednáškou a pozorovaním hviezd. Deti sa môžu tešiť aj na letné rozprávkové čítanie a tvorivý ateliér. Samozrejme, kino Záhoran bude počas letných dní premietať a čakajú nás naozaj zaujímavé filmové lahôdky.

Väčšina podujatí Malackého kultúrneho leta 2019 sa bude konať na nádvorí kaštieľa. Program podporilo mesto Malacky a Bratislavský samosprávny kraj.
Viac informácií: www.mckmalacky.sk.

MCK