Kultúra v kaštieli


V našom kaštieli „to naozaj žije“.


Sezónu každoročne začíname obľúbeným podujatím Prvomájové Malacky. Mesto Malacky ako hlavný organizátor každoročne pripravuje veľkolepú akciu už od roku 2001. V tento deň navštevujú Malacky nielen obyvatelia mesta, ale celého regiónu. Počas prvomájových osláv majú občania i turisti, starí i mladí možnosť kultúrneho i športového vyžitia, s množstvom remeselných stánkov a podujatí na celý deň. Zámocký park je pripravený privítať a zabaviť návštevníkov všetkých vekových kategórií.

 
 

V polovici mája pripravuje MCK Malacky – Múzeum Michala Tillnera pre záujemcov o históriu a dobrú zábavu podujatie v rámci svetového Dňa múzeí a galérií a Noci múzeí a galérií podujatie s pestrým programom.

Letné prázdniny sú časom dovoleniek a pohody. Príjemné počasie láka do prírody a preto sa viaceré podujatia Kultúrneho leta konajú pod holým nebom. Sú to koncerty, divadelné predstavenia pre deti v Zámockom parku či na nádvorí kaštieľa. Programy Kultúrneho leta zahŕňajú každoročne lákavé programové bonusy a sú prístupné zdarma alebo len za symbolickú cenu.